Gübre Çeşitleri  
Üre : Üre, bitkilerin azot ihtiyacını karşılamak için hemen her tür üründe ve tütün fidelerinin gübrelenmesinde çok yararlıdır. Üre yetersiz verildiğinde bitkinin gelişimi yavaşlar, yapraklar sararır, verim düşer.
(AN) Amonyum sülfat : Amonyum Nitrat gübresi çeltik tarımı hariç, tüm tarla bitkilerinde, yazlık ve kışlık sebzelerde, zeytin, bağ ve tüm meyve ağaçlarında bitkilerin gelişme dönemlerine göre 2 ila 5 kez uygulanabilir.
15,15,15 Kompoze Gübre : NPK 15-15-15 Kompoze Gold, bünyesinde klor yerine sülfat bulunduğu için özellikle tuzluluğa (klora) hassas olan turunçgiller gibi bitkilerin gübrelenmesinde tercih edilmelidir.
20,20,0 Kompoze Gübre : 20.20.0 Kompoze Gübre, özellikle potasyum bakımından zengin, ama azot ve fosfor bakımından fakir topraklarda yetiştirilen her bitkinin gübrelenmesinde kullanılır.
TSP (Trible Super Fosfat) : TSP ve NSP gübreleri çay ve fındık gibi düşük pH değerli topraklarda yetiştirilen tüm bitkilerde ve kaliteli tütün yetiştiriciliği yapılan yerlerde taban gübresi olarak tercih edilir.
DAP (Diamonyum Fosfat) : DAP gübresi fosforlu gübre olarak kullanılmaktadır.
%26 CAN kalsiyum Amonyum Nitrat : CAN gübresi, başta buğday ve arpa gibi tahıllar olmak üzere tüm kültür bitkilerinde üst gübre olarak çapada ve sulamada kullanılır. Çeltik tarımında tercih edilmez.
%33 AN Kalsiyum Amonyum Nitrat : Amonyum Nitrat gübresi çeltik tarımı
hariç, tüm tarla bitkilerinde, yazlık ve kışlık sebzelerde, tüm meyve
ağaçlarında bitkilerin gelişme dönemlerine göre 2 ila 5 kez uygulanabilir.
Torf vb. : Peyzaj düzenlemesinde, ağaç fide dikiminde, fide dikiminde,
fide şaşırtmada, tohum ekiminde, çim saha üretiminde, mantar üretiminde,
balkon ve teras düzenlemesinde, v.b alanlarda kullanılır.
Bu site içinde yeralan bütün görsel ve metinsel dokümanlar KARAASLAN UN'a aittir. Her hakkı saklıdır 2012 ©
Gizlilik | Kullanım Şartları | Site Haritası